Dabar yra 24 Vas 2020, 10:24 Išplėstinė paieška

Dievo požiūris į masturbaciją. Ar tai nuodėmė?

Ar Biblija įvardina masturbaciją kaip nuodėmę? Dievo požiūris į masturbaciją. Ar tai nuodėmė? Kiti įdomūs straipsniai apie savęs patenkinimą ...

Dievo požiūris į masturbaciją. Ar tai nuodėmė?

Standartinė admin » 03 Spa 2010, 20:15

Norėčiau sužinoti, koks Dievo požiūris į masturbaciją. Neretai vieniši netikintys, taip pat ir tikintys, užduoda šį klausimą.

Masturbacija - tai seksualinio pasitenkinimo siekimas, stimuliuojant savo kūno erogenines vietas. Kaip į šį savotišką „seksą" su pačiu savimi turėtų žiūrėti krikščionis?

Šventasis Raštas mums nepateikia aiškaus, vienareikšmio atsakymo į šį klausimą. Diskusijos šia tema verda jau seniai, o požiūrių spektras net tarp krikščionių etikos ir psichologijos specialistų gana platus: vieni smerkia tai kaip nuodėmę ar net iškrypimą, kiti, priešingai, mano, jog tai yra „legalus", nors ir laikinas, ribotas (paauglystė, vienišumo atvejai) seksualinio gyvenimo pakaitalas. Daugumas krikščioniškos etikos psichologų ieško vidurio kelio: nei visiškai atmeta, smerkdami šią praktiką, nei entuziastingai jai pritaria. Šią vidurio poziciją galima būtų apibūdinti taip: masturbacijos nedera tapatinti nei su iškrypimu, nei su tinkamu seksualinio žmogaus potencialo naudojimu. Tai nėra nei moralinis blogis, nei tai, ko iš tiesų reikia žmogui. Kitaip tariant, masturbacija nėra nei normalus, žmogui savaime suprantamas užsiėmimas, nei slapta nuodėmė, už kurią žmogus turėtų būti pasmerktas į pragarą.

Nepaisant to, kad pats masturbacijos veiksmas dar nėra nuodėmė, vis dėlto tai labai dažnai yra susiję su kur kas didesniais pavojais. Pirma, masturbacija neretai remiasi seksualinėmis fantazijomis, vujerizmu ir, kas pavojingiausia, pornografija, suteršiančia žmogaus sielą ir vedančią asmenį į agresiją kitų atžvilgiu. Antra, masturbacija gali virsti priklausomybe, pavergiančia žmogų, atnešančia kaltę ir savęs niekinimą. Trečia, ši praktika gali ateityje atsiliepti seksualiniams santykiams šeimoje ar virsti fetišu, obsesija (kas yra stabmeldystė) vienišų žmonių gyvenime.

Trumpiau tariant, nors dėl masturbacijos, ypač atsitiktinių jos atvejų, nedera savęs niekinti, mano manymu, ši praktika nėra tai, ko norėtųsi kam nors linkėti. Šiuo ir kitais gyvenimo klausimais mums visiems kur kas labiau norėtųsi palinkėti susilaikymo.

Pastorius Darius Širvys
Šaltinis: http://www.btz.lt/article/articleview/1889/1/393/
Vartotojo avataras
admin
Site Admin
 
ATS.: 70
Užsiregistravo: 30 Rgs 2010, 17:02

Re: Dievo požiūris į masturbaciją. Ar tai nuodėmė?

Standartinė admin » 29 Lap 2010, 17:26

Masturbacija mano manymu yra bloga. Pabandysiu paaiskinti kodel as taip manau.
1. Daznai masturbacija kyla is nesuvaldomo geismo, o kaip zinoma - geismas veda zmogu i nuodeme.
2. Nezinau ar yra tokiu zmoniu, kurie masturbuodamiesi savo vaizduoteje neisivaizduoja kokio nors tai partnerio, o kaip rastas sako jei tu ziuri i moteri geidulingai tai jau nusidedi.
3. Masturbacija galiausiai atnesa tam zmogui priklausomybe bei padaro didele sielos suzeistuma, kuri veliau jogs psichologas negebes isgydyti, tik vienas Dievas. Argi gerai yra gadinti dalykus kuriuos sukure Dievas ir veliau nesti Jam juos taisyti tarsi cia nieko tokio.
Vertinkime tai ka Dievas mums dave, tai yra savo siela, kuna, laisve nuo nuodemes ir svarbiausia tyra nesutersta santyki su Dievu. Nesizvalgyk i kitus kas ka daro ir nera del to baudziami. Tu nezinai ka jie savo viduje isgyvena nusidedami Dievui, o veliau tarnaudami Jam tarsi nieko cia tokio nebuvo. Geriau nesizvalgyk bet bek taip tose lgyvenimo lenktynese, kad veliau netektu del kazko gailetis ir raudonuoti pries Visagali Dieva.
Vartotojo avataras
admin
Site Admin
 
ATS.: 70
Užsiregistravo: 30 Rgs 2010, 17:02


Grįžti į Bažnyčios požiūris į onanizmą / masturbaciją

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron